Reprezentacja Polski rozpoczyna zmagania w Lidze Narodów 2022/2023 

Podobne artykuły

W czerwcu rozpoczyna się piłkarska Liga Narodów, która dla wielu europejskich reprezentacji będzie dobrym sprawdzianem przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata. Także reprezentacja Polski pod wodzą Czesława Michniewicza musi poszukać optymalnych rozwiązań oraz wyborów personalnych, zwłaszcza, że nowy selekcjoner miał dopiero jedno zgrupowanie na poznanie kadry. Polska rozpocznie zmagania w Lidze Narodów od spotkania z reprezentacją Walii. 

Jak rozgrywana będzie Liga Narodów 2022/2023?

W rozgrywkach wystąpią 53 reprezentacje podzielone na cztery dywizje. Nas interesuje najwyższa dywizja A, w której występuje reprezentacja Polski. Szesnaście zespołów zostało podzielone na cztery grupy. Każdy zespół rozegra w sumie sześć spotkań – trzy mecze wyjazdowe i trzy mecze u siebie. Reprezentacja, która zdobędzie najwięcej punktów w fazie grupowej awansuje z grupy i zagra w półfinałach Ligi Narodów. Z kolei ostatni zespół spadnie do niższej dywizji. W czerwcu rozegrane zostaną cztery kolejki spotkań, a we wrześniu kolejne dwie. Z kolei turnieje finałowe Ligi Narodów zostały zaplanowane na czerwiec 2023 roku. 

Z jakimi zespołami zmierzy się reprezentacja Polski?

Reprezentacja Polski rywalizuje w grupie 4 przeciwko Walii, Holandii oraz Belgii. To wymagające drużyny, na tle których dobrze będzie się sprawdzić przed nadchodzącymi mistrzostwami świata. Czesław Michniewicz w końcu otrzyma trochę więcej czasu na pracę z kadrowiczami. W trakcie czerwcowego zgrupowania Polska rozegra cztery mecze: u siebie z Walią (1 czerwca) i Belgią (13 czerwca) oraz na wyjazdach przeciwko Belgii (6 czerwca) i Holandii (10 czerwca). Serwis https://legalbukmacher.pl/przewiduje, że reprezentacja Polski powalczy o trzecie miejsce z Walią. Tymczasem o wygranie grupy 4 powinny powalczyć zespoły Holandii oraz Belgii. 

Kto jest faworytem meczu Polska – Walia?

Jeśli reprezentacja Polski ma powalczyć o utrzymanie się w najwyższej dywizji Ligi Narodów, mecz u siebie z Walią trzeba po prostu wygrać. Wiele wskazuje na to, że będzie to najprostszy z meczów Biało-Czerwonych w fazie grupowej. Serwis nowy bukmacher typuje, że Polska poradzi sobie z Walią we Wrocławiu, ale nieco trudniej może być w meczu wyjazdowym. Wyniki Ligi Narodów można jednak traktować z pewnym przymrużeniem oka. Pamiętajmy, że dla kadry Czesława Michniewicza priorytetem jest dobre przygotowanie się do mistrzostw świata w Katarze, które odbędą się w dniach 21 listopada – 18 grudnia.

0 / 5. Ocen: 0

Zobacz więcej

spot_img

Polski poker