Ranking polecanych bukmacherów online

Podobne artykuły

Na rynku dostępnych jest wiele opcji inwestowania ciężko zarobionych pieniędzy w swój łut szczęścia. Ważne jest jednak to, gdzie inwestujemy swoje pieniądze i czy rzeczywiście dobrze ulokowaliśmy swoje środki. Jednym z ciekawszych metod są zakłady bukmacherskie, które w Polsce stały się niezwykle popularne.

W rankingu polecanych bukmacherów odpowiemy m.in na pytania:

– Gdzie warto ulokować swoje środki?
– Gdzie możemy zarobić najwięcej?
– Gdzie odnajdzie się zarówno początkujący, jak i stary wyjadacz obstawiania


W zestawieniu zostanie porównana ze sobą czołówka firm bukmacherskich o największej ilości aktywnych użytkowników, posiadająca legalne zezwolenie na działalność w Polsce. Uczestnikami naszego rankingu zostali:

 • STS
 • Milenium
 • Totolotek
 • Betclic
 • Betfan

Kryteria oceniania polecanych bukmacherów

By jasno i rzetelnie ocenić pozycję każdego z bukmacherów, przyjmiemy pewne kryteria, dzięki którym będziemy mogli się końcowo odnieść do ogólnej wartości firmy bukmacherskiej, ich zalet oraz wad. Kryteriami tymi będą:

 • Możliwości i czas realizacji wypłaty
 • Możliwości i czas realizacji złożenia depozytu
 • Różnorodność dostępnych sportów i ich zakres (np. mnogość lig)
 • Bonusy
 • Dodatki (transmisje, liveBet)

Miejsce I – STS

 • Możliwości i czas realizacji wypłaty – 5/5
 • Możliwości i czas realizacji złożenia depozytu -5/5
 • Różnorodność dostępnych sportów i ich zakres (np. mnogość lig) – 5/5
 • Bonusy – 5/5
 • Dodatki (transmisje, liveBet) – 4,5/5

Star-Typ-Sport to z pewnością bezapelacyjny lider w tym zestawieniu. Gigant polskiego rynku bukmacherskiego od lat trzyma stale, najwyższy poziom obsługi klientów. Jest również potężną postacią marketingową ze względu na sponsoring wielu klubów piłkarskich Polskiej ekstraklasy m.in: Jagielonii Białystok, Górnika Zabrze, Lecha Poznań.

W STS mamy możliwość także obstawiania gier karcianych w Betgames, co czyni go jedynym tego typu bukmacherem z ofertą legalnych gier karcianych przez internet.

STS cechuje bardzo szeroka gama bonusów startowych, zarówno bonus startowy jako podwojenie pierwszego depozytu, oraz dodatkowe bonusy do drugiej wpłaty. Ponadto mamy opcję Freebet dającą możliwość przetestowania bukmachera i dającą możliwość wygrania pierwszych pieniędzy ludziom wstępnie nieufnie podchodzącym do kwestii depozytów.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

W kwestii depozytów i wypłat, użytkownicy STS, nie mają się na co poskarżyć. Wszelkie transakcje płatnicze można dokonać na kilkanaście różnych sposobów, z bardzo krótkim czasem realizacji-wpłaty zazwyczaj realizowane są do maksymalnie minuty.

Kwestia różnorodności oferty nie podlega dyskusji. W STS użytkownik ma możliwość obstawiania sportów od nawet mało popularnego Curlingu aż do piłki nożnej gdzie możliwości obstawianie meczy w lidze Polskiej, sięgają aż 4 ligi!

Kolejnym dużym plusem operowania w STS, jest szeroka gama transmisji online, które w połączeniu ze świetnie zorganizowanymi zakładami LIVE, zwielokrotnią sportowe emocje podczas kibicowania. Jedyną wadą są okresowe problemy z bardziej popularnymi transmisjami, o których często można usłyszeć od użytkowników.

bukmacer z bonusem bez depozytu
Darmowy bonus bez wpłaty własnej w zakładach bukmacherskich STS

Miejsce II – Betclic

 • Możliwości i czas realizacji wypłaty –  4/5
 • Możliwości i czas realizacji złożenia depozytu -4/5
 • Różnorodność dostępnych sportów i ich zakres (np. mnogość lig) – 5/5
 • Bonusy – 5/5
 • Dodatki (transmisje, liveBet) – 5/5

Betclic można zdecydowanie określić jako Europejską jakość na Polskim rynku. Bukmacher z ponad 9 mln użytkowników to jedna z największych potęg na naszym kontynencie.

Delikatną wadą dotyczącą realizacji wpłat i wypłat jest uboga ilość możliwych źródeł transakcyjnych. Mamy tu do wyboru jedynie możliwość zapłaty kartą, przelewem. Dla przeciętnego użytkownika może to wystarczyć, ale dla bardziej zaawansowanych użytkowników może to nie wystarczyć. Co do czasu realizacji, nie można mieć absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Szeroki wachlarz dostępnych sportów i dyscyplin jest porównywalny do oferty lidera naszego rankingu. Jest jednak mniej skupiony na Polskich rozgrywkach, co jest oczywiście uzasadnione, ze względu na bardziej międzynarodowy charakter tego projektu.

Gama bonusów jest również bardzo szeroka. Cashback do 550 zł, bonus do pierwszej wpłaty oraz liczne sezonowe promocje, obejmujące konkretne wydarzenia na planie sportowych zmagań w różnych dyscyplinach.

Miejsce III – Totolotek

Możliwości i czas realizacji wypłaty – 4/5
Możliwości i czas realizacji złożenia depozytu – 5/5
Różnorodność dostępnych sportów i ich zakres (np. mnogość lig) – 4/5
Bonusy – 4/5
Dodatki (transmisje, liveBet) – 4/5
Totolotek to przedstawiciel na rynku bukmacherskim firmy znanej wszystkim z wieczornych losowań „Lotka” i wielomilionowych kumulacji.

Niestety największym mankamentem Totolotka jest bardzo nieintuicyjny i niezbyt estetyczny interfejs. Niektórzy użytkownicy zgłaszali na forach swoje uwagi co do wyglądu i początkowym problemie w „odnalezieniu” się w zawiłej nawigacji serwisu.

Co do realizacji depozytów i wypłat nie można mieć zastrzeżeń. Szybki czas realizacji depozytu, trochę przeciętne czasy wypłat, lecz ten mankament wynagradza szeroka opcja możliwości składania depozytów i realizacji odbioru naszych zwycięskich wygranych.

Oferta sportowa jest również szeroka, lecz da się odczuć, że odstaje ona lekko od ofert STS oraz Betclic.

Oferta bonusów jest ponadprzeciętna. Mamy tu standardowe dla większości bonusy od pierwszej wpłaty oraz bonus mobilny, lecz brak tu Freebet’u dającego zaznajomić się bliżej z działaniem serwisu nowym użytkownikom. Niestety jest tu też dość niewielka ilość ofert sezonowych i dodatkowych bonusów z okazji większych wydarzeń sportowych.

betfan legalne obstawianie meczów
Darmowy zakład bez ryzyka w Betfan – Kod promocyjny na bonus

Miejsce IV – Millenium

 • Możliwości i czas realizacji wypłaty –  4/5
 • Możliwości i czas realizacji złożenia depozytu -4/5
 • Różnorodność dostępnych sportów i ich zakres (np. mnogość lig) – 5/5
 • Bonusy – 5/5
 • Dodatki (transmisje, liveBet) – 2,5/5

Polski bukmacher z Zielonej Góry od wielu lat próbuje przebić się do czołówki rekinów biznesu. Idzie mu to stosunkowo wolno, ale z dnia na dzień osiąga coraz większe rzesze użytkowników.

W kwestii realizacji transakcji nie wypada wcale blado przy o wiele potężniejszej konkurencji. Pomimo bardzo ograniczonych możliwości depozytów i wpłat ich czas realizacji jest stosunkowo przeciętny i rzadko można usłyszeć jakieś negatywne głosy na ten temat.

Oferta sportowa jest bardzo szeroka i jest zdecydowanie porównywalna do STS oraz Betlic, więc wątpię, by ktokolwiek mógł się na nią poskarżyć.

Jako mniejszy bukmacher Millenium nie próżnuje i zachęca graczy do gry bardzo ciekawymi bonusami. Na start otrzymamy zarówno freebet, jak i osobne, darmowe kredyty na grę a do pierwszego depozytu otrzymamy standardowe przywileje w postaci cashback’u oraz bonusu do pierwszej wpłaty.

Jedynym minusem, lecz dość poważnym na tym rynku są kursy, które nie zachęcają do długotrwałego pozostania w gronie graczy Millenium oraz bardzo uboga oferta transmisji LIVE.

Miejsce V – Betfan

 • Możliwości i czas realizacji wypłaty – 4/5
 • Możliwości i czas realizacji złożenia depozytu – 4/5
 • Różnorodność dostępnych sportów i ich zakres (np. mnogość lig) – 4/5
 • Bonusy – 4/5
 • Dodatki (transmisje, liveBet) – 3/5

Pierwsze skojarzenie z Betfan to oczywiście… Pudzian i jego koń. Tak, to właśnie ta para została pierwszymi ambasadorami Betfan ze świata sportu. Tylko czemu Betfan nie „dźwignął” tego porównania?

Kwestie transakcji, są w miarę normalne. Zarówno możliwości, jak i czas realizacji są na ponadprzeciętnym poziomie.

Ofercie Betfan również nie można zbyt dużo zarzucić. Jedynie brakuje kilka pozycji często obstawianych przez niektóre grupy bukmacherów: głównie pozycji z Azji i Ameryki Południowej.

Bonusy dla nowego użytkownika nie przekraczają nic ponad rynkową normę, czyli powtarzane jak mantrę: bonus do pierwszej wpłaty oraz cashback. mamy tu jednak też jeden z największych freebetów na rynku-aż 200 zł!

Jest to z pewnością gracz aspirujący do walki z większymi konkurentami, ale jeszcze nadal przeciętny. Brakuje mu czegoś, by był realnym konkurentem, dla większych kolegów z branży.

0 / 5. Ocen: 0

Zobacz więcej

spot_img

Polski poker