Nielegalni bukmacherzy w Polsce – czy można obstawiać?

Podobne artykuły

Nielegalni bukmacherzy jeszcze do niedawna byli w Polsce prawdziwą plagą. Warto wiedzieć, iż obecnie za korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów grozi nam szereg nieprzyjemnych konsekwencji prawnych. Kilkanaście miesięcy temu polski rząd wprowadził nowelizację ustawy antyhazardowej, która spowodowała szereg zmian w funkcjonowaniu rynku bukmacherskiego w Polsce. Lista nielegalnych bukmacherów w Polsce jest na bieżąco aktualizowana i upubliczniana przez Ministerstwo Finansów począwszy od 1 kwietnia 2017 roku. Każdy, komu zależy na tym, aby móc grać w zgodzie z przepisami polskiego prawa, powinien przeczytać niniejszy artykuł. 

Nielegalni bukmacherzy w Polsce – pakiet najważniejszych informacji 

Ten temat przewija się co jakiś czas, gdyż popularność zakładów rośnie w Polsce z roku na rok. Nielegalni bukmacherzy, czyli jacy? Nielegalne firmy bukmacherskie to wszystkie te firmy, które nie posiadają specjalnego certyfikatu od Ministerstwa Finansów. Warto wiedzieć, że zgodnie ze znowelizowaną ustawą antyhazardową, za korzystanie z usług takich bukmacherów, grozić nam może szereg niezwykle surowych konsekwencji prawnych. Z tego względu należy dokładnie weryfikować, czy bukmacher z którego oferty chcemy skorzystać, rzeczywiście świadczy swoje usługi polskim graczom w sposób zgodny z aktualnie obowiązującymi przepisami. 

Legalna firma bukmacherska powinna mieć na swojej stronie dokładną informację odnośnie certyfikatu uzyskanego od Ministerstwa Finansów na świadczenie usług dla polskich graczy. Przykładowo Polski bukmacher STS, którego znają chyba wszyscy gracze zakładów wzajemnych – zaraz po wejściu na jego oficjalną stronę www.STS.pl ma takową informację umieszczoną w stopce, również w wersji mobilnej.

betfan legalne obstawianie meczów
Darmowy zakład bez ryzyka w Betfan – Kod promocyjny na bonus

Jeśli takiej informacji nie ma na stronie bukmachera, to jest to jasny sygnał, iż mamy do czynienia z nielegalną firmą bukmacherską. Co można jeszcze powiedzieć o nielegalnych firmach bukmacherskich? Że wiele z nich w dalszym ciągu cieszy się wśród polskich graczy naprawdę sporą popularnością. W dalszym ciągu mnóstwo osób poszukuje w internecie informacji o bukmacherach takich jak Expekt czy Bet365. Są to firmy bukmacherskie, które od dawna nie świadczą legalnych usług bukmacherskich dla polskich graczy. W tej chwili żaden z zagranicznych bukmacherów nie podjął jeszcze decyzji o powrocie na polski rynek bukmacherski. 

Oczywiście, co jakiś czas pojawiają się plotki, iż niektórzy bukmacherzy zdecydują się na powrót do legalnych bukmacherów, jednak bardzo często okazują się one nieprawdziwe. Warto również wiedzieć o tym, że jeszcze kilka lat temu nielegalne dziś firmy bukmacherskie bardzo mocno angażowały się w działalność sponsorską.  Dla przykładu: firma bukmacherska Expekt sponsorowała polską reprezentację w piłce nożnej, a twarzą tego bukmachera był niezwykle popularny prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Firma bukmacherska Bet at Home zajmowała się sponsorowaniem polskiej drużyny w skokach narciarskich, zaś Unibet sponsorował pierwszą ligę piłkarską. Do niedawna Betclic, który obecnie jest legalnym bukmacherem także był bardzo widoczny w Polskich mediach. W tej chwili, żadna z tych firm bukmacherskich nie posiada miana legalnego bukmachera, w związku z czym korzystanie z ich usług jest niezgodne z przepisami polskiego prawa. 

Czy granie u nielegalnych bukmacherów jest dozwolone? 

Wśród nielegalnych firm bukmacherskich największą popularnością cieszył się do niedawna jeden z największych firm tego typu Bet365. Warto wiedzieć, że gdy wejdziemy na jego stronę internetową, to naszym oczom ukaże się komunikat mówiący o tym, iż w chwili obecnej bukmacher ten nie świadczy usług dla polskich typerów. Na wiele stron nielegalnych bukmacherów można jednak wejść bez większych problemów. Często są one nawet prowadzone w języku polskim. W żadnym wypadku nie opłaca się korzystać z usług nielegalnych firm bukmacherskich, ponieważ może nam za to grozić bardzo wysoka grzywna.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Na szczęście Polskie firmy bukmacherskie mają co raz więcej do zaoferowania swoim klientom, już nie tylko wysokie bonusy powitalne, promocje bez depozytu itp. Legalne buki z licencją to również co raz wyższe kursy, niższa marża i bardzo dobra oferta zakładów na piłkę nożną, e-sport czy nawet gry karciane, typu poker, blackjack czy wojna.

Znacznie lepiej wybierać legalnych bukmacherów, u których można bezpiecznie obstawiać, wpłacać i wypłacać pieniądze na konto bankowe itp. Ranking polecanych bukmacherów pomoże w odpowiednim wyborze firmy, w której typowanie meczów jest najbardziej opłacalne.. 

5 / 5. Ocen: 5

Zobacz więcej

spot_img

Polski poker