Kiedy obstawiać handicapy w piłce nożnej?

Podobne artykuły

Handicapy w piłce nożnej to bardzo popularne zakłady. Można je obstawiać tak naprawdę w każdym bukmacherze internetowym w Polsce. Kiedy szczególnie zdecydować się jednak na takie opcje? W jakich sytuacjach to może być metoda na spore wygrane? Czy handicapy warto obstawiać tylko w zakładach na faworytów?

Jakie handicapy są dostępne u bukmachera?

Typerzy mogą zdecydować się na rozmaite opcje. Do wyboru są handicapy europejskie oraz azjatyckie. Bukmacherzy internetowi dokładają zaś wszelkich starań, by gracze byli zadowoleni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagrać, że np. gospodarze pokonają swoich najbliższych rywali minimum dwoma trafieniami. Wtedy typer obstawia 1 (-1.5). Jeśli goście przegrają 0:2, 0:3 itd. to wówczas gracz wygrywa konkretną sumę pieniędzy zależną od wkładu, a także oczywiście od konkretnego kursu. Należy zauważyć, że handicapy można obstawiać nie tylko w odniesieniu do całego spotkania, ale także np. wyłącznie do jednej połowy.

Jakie opcje są bardzo popularne? Tak naprawdę typerzy mogą przebierać w ofercie. Nie ma bowiem przeszkód, by grać na zwycięstwo gospodarzy lub gości minimum dwoma, trzema, czterema bramkami itd. Im większe różnice pomiędzy ekipami, tym tych opcji jest więcej. W ofercie bukmacherów internetowych znajdują się także takie handicapy, jak np. 1 (-1). Szczególnie osobom początkującym sprawiają one problemy pod kątem interpretacji. O co tutaj chodzi? W poprzednim przykładzie gracz wygrywał, jeśli gospodarze triumfowali minimum dwoma golami. W przypadku jednobramkowego zwycięstwa, remisu albo triumfu gości, jego kupon okazywał się przegrany.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Jak jest z kolei tutaj? Jeśli gospodarze wygrają co najmniej dwoma bramkami, to kupon wchodzi. Każdy remis i przegrana to oczywiście strata na konkretnym zakładzie. Jeśli jednak gospodarze pokonają swoich rywali dokładnie jednym golem, to wtedy typer otrzymuje zwrot stawki. Przy zakładzie 1 (-1.5) by zaś przegrał. Taka jest zatem główna różnica na tej płaszczyźnie. Oczywiście, im gracz podejmuje mniejsze ryzyko, tym kurs jest mniejszy. Warto jednak na pewno zastanowić się nad rozmaitymi opcjami oferowanymi przez bukmacherów internetowych.

Różnica pomiędzy drużynami jest bardzo duża

W jakich sytuacjach zdecydować się na handicapy? Uważasz, że gospodarze nie będą mieli absolutnie żadnych kłopotów z najbliższymi rywalami? Twierdzisz, że wysoko ich pokonają? W takiej sytuacji można pomyśleć o tym zakładzie. Szczególnie jeśli kursy podstawowe (1×2) nie są zbyt wysokie na faworyta. Gdy zaś typer twierdzi, że gospodarze wysoko pokonają najbliższych przeciwników, to konkretne handicapy są bardzo dobrym rozwiązaniem. Można bowiem liczyć na większe kursy i tym samym na znacznie większe wygrane.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Nic zatem dziwnego, że ta opcja jest bardzo popularna. Oczywiście, trzeba do tego podchodzić z chłodną głową. Warto wybierać jedynie takie drużyny, które rzeczywiście mają spore szanse na zanotowanie efektownego triumfu. Trzeba zaś omijać kluby, które są zadowolone, kiedy prowadzą np. 1:0 i nie dążą do zdobywania kolejnych goli…

Komu nie zabraknie motywacji?

Chcesz zagrać na handicapy w zakład bukmacherskich? W takiej sytuacji trzeba zastanowić się, czy np. gospodarze podejdą do konkretnego spotkania na 100%. Szczególnie pod koniec sezonu (a powoli zbliżamy się do takiego etapu w rozgrywkach 2020/21) niektóre ekipy nie dają z siebie wszystkiego. Dlaczego tak się dzieje? Niektóre kluby nie mają bowiem o co grać. Jeśli dana ekipa ma pewne utrzymanie i nie grożą jej europejskie puchary, to trzeba liczyć się z tym, że zaangażowanie nie będzie na najwyższym możliwym poziomie. Szczególnie chodzi tutaj o kluby ze środka stawki. Jeśli chcesz grać na handicapy, to warto stawiać na faworytów.

jak obstawiać w ewinner
Nowa oferta bonusów bukmachera eWinner online

Wybieraj kluby, które zazwyczaj wygrywają wysoko i nie zabraknie im motywacji przed następną kolejką. Stawiaj zatem przede wszystkim na drużyny, które walczą o puchary, chcą za wszelką cenę uniknąć degradacji do niższej klasy rozgrywkowej itp. Wtedy konkretny zespół zagra na 100%. Wówczas będziesz miał większe szanse na zanotowanie wygranej. Analogicznie, dobrze jest stawiać przeciwko klubom, które nie mają odpowiedniej motywacji przed konkretnym starciem.

Niektóre absencje w składach mogą być kluczowe

Każdy gracz przed obstawieniem handicapów (zresztą tak samo jest ze wszystkimi zakładami) powinien dokładnie sprawdzić to zagadnienie. Szczególnie teraz nie brakuje wielu absencji. Są one zaś spowodowane nie tylko kartkami oraz kontuzjami, urazami itp. Od ponad jednego roku kalendarzowego mamy pandemię. Nie brakuje zawodników, którzy nie mogą zagrać przez kilka, kilkanaście dni, ponieważ zmagają się z koronawirusem. W takiej właśnie sytuacji potencjał konkretnego klubu może się diametralnie zmienić. Szczególnie jeśli ci gracze mają zazwyczaj spory wpływ na przebieg boiskowych wydarzeń.

W takiej sytuacji wynik jest dużą loterią. Trzeba postawić wyłącznie na takie kluby, które nie mają zbytnich problemów z absencjami przed konkretnym spotkaniem. Wówczas jest bowiem zdecydowanie większa szansa, że wyselekcjonowany handicap wejdzie bez większych kłopotów. Sprawdzaj absencje nie tylko u faworytów, ale także w przypadku underdogów.

5 / 5. Ocen: 11

Zobacz więcej

spot_img

Polski poker