Jak typować spotkania fazy grupowej na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej?

Podobne artykuły

Dla wielu osób Mistrzostwa Świata to najważniejsza piłkarska impreza. Wszak w szranki stają ze sobą drużyny narodowe z rozmaitych kontynentów. Nie brakuje emocji, a przy okazji można zarobić. I to już od fazy grupowej. Trzeba jednak wiedzieć, jak obstawiać takie właśnie potyczki….

Pierwsze konfrontacje nie obfitują w gole

Inauguracyjne występy wielu reprezentacji narodowych na takich imprezach (w ostatnich latach) są przeważnie takie same. Niestety, obowiązuje bowiem niepisana zasada, żeby przede wszystkim pierwszej konfrontacji nie przegrać. Jeśli zatem jakiś kibic preferuje ofensywny styl gry, to nie jest do końca zadowolony z takiego właśnie obrotu spraw. Taka jest jednak rzeczywistość i raczej nie należy liczyć, że ten stan rzeczy zmieni się w najbliższych latach. Jeśli jednak wiesz, jak będzie to przebiegało, to możesz to wszystko bez najmniejszego problemu wykorzystać. Właśnie w firmach bukmacherskich jak najpopularniejszy Polski bukmacher STS, Betfan, Fortuna czy legalny Betclic.

Jak wiadomo, te podmioty przygotowują na Mistrzostwa Świata szereg rozmaitych zakładów. Można grać nie tylko typy podstawowe, ale także dodatkowe. Takie, które rzadko kiedy są spotykane przy okazji zwykłych konfrontacji. Biorąc pod uwagę nastawienie ekip w pierwszych spotkaniach na turniejach tej rangi, warto na pewno typować undery 2.5. Takich wyników pada statystycznie więcej niż overów 2.5. Spotkania są dość defensywne. Oczywiście, nie wszystkie tak wyglądają, ale jednak dominuje takie właśnie podejście. Drużyny wychodzą z założenia, że lepiej jest zagrać na 0:0 niż wyjść ofensywnie, narazić się na kontratak i przegrać.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Im dłużej utrzymuje się wynik bezbramkowy, tym rzecz jasna większa szansa na under 2.5. Nawet, jeśli któraś ze stron zdobędzie gola na 1:0, to potem i tak trudno jest o kolejne bramki. Dlaczego? Reprezentacja, która prowadzi cofa się do głębokiej defensywy. Trener ściąga zawodników ofensywnych i wprowadza defensywnych. W związku z tym nie może dziwić, dlaczego tych underów 2.5 jest tak dużo….

Co jeszcze warto obstawiać?

Możesz również grać za swoje pieniądze (w firmach bukmacherskich), że do przerwy padnie maksymalnie jeden gol. To również powinno przynosić Ci regularne wygrane. Oczywiście, liczy się dobór spotkania. Odrzuć w trakcie selekcji potyczki ekip, które są zdecydowanymi faworytami. Jeśli Brazylia zagra np. z Arabia Saudyjską, to Canarinhos na pewno nie będą cofali się do defensywy. Wybieraj mecze reprezentacji o zbliżonym potencjale. Wtedy szanse na undery są po prostu o wiele większe, a bukmacherzy online wystawiają dość atrakcyjne kursy.

betfan legalne obstawianie meczów
Darmowy zakład bez ryzyka w Betfan – Kod promocyjny na bonus

W początkowej fazie takich spotkań drużyny narodowej mają jeszcze odpowiednio dużo siły, aby optymalnie pracować w defensywie. Ekipa grająca w ataku pozycyjnym ma zatem stosunkowo mało miejsca. Statystycznie więcej goli pada po przerwie. Wtedy bowiem sił zaczyna powoli brakować, co powoduje, że jest więcej przestrzeni na boisku. Nie zaszkodzi zatem grać, że do przerwy tych goli zbyt wiele nie będzie. Możesz także pokusić się o postawienie na DW 0:0. Szczególnie w spotkaniach ekip, które potrafią efektywnie grać w defensywie.

Najwięcej emocji jest w ostatniej kolejce

Na początku spotkania na Mistrzostwach Świata nie są do końca przyjemne dla oka. Mówi się, że to futbol dla koneserów. Najwięcej emocji jest zaś w trzeciej kolejce. Wszak wtedy dużo reprezentacji narodowych nie może już w ogóle kalkulować. Gra toczy się o to, kto przejdzie dalej, a kto będzie musiał spakować się i wrócić do domu… Nic zatem dziwnego, że stawka jest naprawdę spora. Czym cechują się takie spotkania? M.in. pada zdecydowanie więcej goli w porównaniu do pierwszych kolejek. Jeśli dana reprezentacja narodowa nie ma nic do stracenia, to od razu idzie do przodu i szuka okazji do zdobycia goli. Szczególnie jeśli musi koniecznie wygrać, by myśleć o awansie z fazy grupowej do pucharowej.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

W takich potyczkach jest nie tylko więcej bramek. Sędziowie pokazują też więcej kartek. Jest to jednak zrozumiałe. Im więcej zdenerwowania, tym więcej agresji na boisku. Wielu zawodników czuje, że wymyka im się szansa na zanotowanie bardzo dobrego wyniku (a niektórzy grają na takich imprezach tylko jeden raz w życiu). To zaś sprawia, że jest więcej fauli i tym samym pokazywanych kartoników…

Na co uważać obstawiając trzecie spotkania grupowe?

Grając ostatnie spotkania (w fazie grupowej) na Mistrzostwach Świata trzeba być ostrożnym. Dlaczego? Z różnych przyczyn. Czasami bowiem dana reprezentacja narodowa nie ma już szans na awans. W takiej sytuacji selekcjonerzy często wystawiają zawodników rezerwowych. Po to, by każdy mógł zagrać na wielkim turnieju (albo przynajmniej większość powołanej kadry). Nie da się ukryć, że przez to potencjał danej reprezentacji jest zdecydowanie trudniejszy do oszacowania.

W takiej sytuacji może dochodzić do wielu niespodzianek. Jeśli zatem taka sytuacja może mieć miejsce, to musisz dokładnie sprawdzić przewidywane składy. Na szczęście przy okazji tych imprez nie brakuje informacji odnoszących się do poszczególnych reprezentacji. Dzięki temu będziesz wiedział, kto zagra, a kto rozpocznie na ławce rezerwowych.

5 / 5. Ocen: 5

Zobacz więcej

spot_img

Polski poker