Jak obstawiać legalnie? – poradnik świadomego typera

Podobne artykuły

Rynek bukmacherski jest dość specyficzny – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jako że od wielu lat rozkwita w Internecie, a najlepsi bukmacherzy pokroju STS, Fortuny czy eWinnera proponują swoje usługi również w swoich serwisach Internetowych, stał się pozornie bardziej dostępny niż kiedykolwiek wcześniej. Czy jednak zawsze sięganie po niego, chociażby za pośrednictwem sieci, jest zgodne z polskim prawem? Jak obstawiać legalnie? O tym wszystkim opowiemy w dzisiejszym poradniku.

Legalne obstawianie – kim są legalni bukmacherzy?

Zanim w ogóle pomyśli się o legalnym obstawianiu, warto zastanowić się nad tym, którzy bukmacherzy działają w naszym kraju w zgodzie z polskim prawem. To bowiem jest wobec nich dość restrykcyjne, a konsekwencje nielegalnej działalności tyczą się nie tylko nich, ale i klientów sięgających po ich usługi. Legalni bukmacherzy to tacy, którzy posiadają licencję na swoje usługi. Wydawana jest ona przez Ministerstwo Finansów dopiero po spełnieniu jego kryteriów.

Te restrykcje zakładają między innymi dostosowanie serwisu internetowego do jego wytycznych (weryfikacja użytkowników, brak oferty na kasyno), ale też – a może przede wszystkim – rozliczanie się z podatków na terenie naszego kraju. Polscy bukmacherzy muszą być tymi legalnymi – przynajmniej wtedy, gdy działają w obrębie rodzimej domeny. Polski rząd zastrzegł sobie możliwość blokowania domen, które należą do bukmacherów żyjących na bakier z prawem.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Jak mieć pewność co do tego, czy typuje się w pełni legalnie?

Wiedząc już, kim tak właściwie jest legalny bukmacher warto upewnić się, że samemu gra się zgodnie z prawem. Aby to zrobić trzeba:

  1. Szczerze ustalić własny wiek – zakłady bukmacherskie są czymś przeznaczonym wyłącznie dla osób dorosłych. Jeżeli więc nie mamy ukończonych osiemnastu lat, nie mamy czego szukać w obrębie serwisów bukmacherskich. Nawet najlepsi bukmacherzy muszą weryfikować każde konto poprzez wylegitymowanie jego właściciela. W Internecie wygląda ono tak, że trzeba im podesłać skan lub zdjęcie własnego dowodu osobistego.
  2. Zweryfikować bukmachera – upewnienie się co do tego, czy bukmacher działa w naszym kraju legalnie jest podstawą świadomego typowania w zgodzie z obowiązującym prawem.
  3. Typować środkami zdobytymi w uczciwy sposób – uprawianie hazardu przy użyciu pieniędzy pochodzących z przestępstwa jest w Polsce nielegalne. Można oczywiście korzystać z bonusów powitalnych zamiast wpłacać własne pieniądze.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Polscy bukmacherzy w większości starają się zbudować w swoich klientach przekonanie, że są tymi legalnymi. W większości przypadków rzeczywiście tak jest. Polski rząd dość skutecznie poradził sobie z wszystkimi podmiotami, które starały się działać nielegalnie. Nadal próbują to robić, co da się dostrzec chociażby szukając tego, gdzie obejrzeć mecze za darmo. Na specjalnie spreparowanych stronach i za pośrednictwem kampanii mailingowych starają się dotrzeć do typującego i zachęcić go do typowania. Dlatego też przede wszystkim warto być czujnym i dokładnie wszystko sprawdzać. Rozsądnym jest też sięgnięcie po podmiot zaufany – taki, co do którego nie można mieć żadnych wątpliwości. Takimi firmami są STSeWinner czy Fortuna.

Warto wiedzieć: pełną listę legalnie działających bukmacherów znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Jest ona aktualizowana na bieżąco.

Co sugeruje legalność bukmachera?

Jak już wspomniane zostało wcześniej, rzeczą kluczową w legalnym obstawianiu jest wybór bukmachera, który działa w zgodzie z polskim prawem. To tutaj można popełnić największy błąd prowadzący do przykrych konsekwencji, a zatem zaufać podmiotowi, który sprawia wrażenie legalnego, a w rzeczywistości takim nie jest. Jak zatem odróżnić firmę legalną od tej nie do końca praworządnej? Wystarczy spojrzeć na takie jej aspekty, jak:

  • numer licencji – firmy działające w naszym kraju legalnie muszą zamieścić na swojej stronie internetowej numer licencji przyznanej im przez Ministerstwo Finansów. Zazwyczaj znaleźć go można w stopce strony głównej;
jak obstawiać w ewinner
Nowa oferta bonusów bukmachera eWinner online
  • domena internetowa – polski rząd dość sprawnie blokuje adresy internetowe bukmacherów niedziałających zgodnie z polskim prawem. Szczególną uwagę przykłada przy tym do tych pochodzących z Polski. Jeżeli zatem buk działa w domenie „.pl” i jest dostępny z jej poziomu, najprawdopodobniej jest też legalny;
  • oferta główna – polscy bukmacherzy z pewnością chcieliby zaoferować usługi pozwalające na grę w kasynie – tak bowiem robią wszystkie zagraniczne, a nielegalne u nas podmioty. Z tym jednak, że w Polsce monopol na te właśnie usługi posiada Totalizator Sportowy – spółka skarbu państwa. Żaden buk nie może zatem ich świadczyć, jeśli chce działać w pełni legalnie. Wyjątkiem są gry karciane w STS, Fortunie itp;
  • opcja wypłaty pieniędzy – jedyną formą wypłacania zgromadzonych na saldzie bukmachera środków powinien być przelew na konto – w dodatku wyłącznie takie należące do samego obstawiającego. Jeżeli buk oferuje też inne sposoby na to, może być tym nielegalnym. Wpłaty środków na saldo nie są objęte żadnymi restrykcjami;
  • weryfikacja konta -bukmacherzy muszą weryfikować konto swoich użytkowników poprzez legitymowanie ich. Również przez Internet.

5 / 5. Ocen: 4

Zobacz więcej

spot_img

Polski poker