Jak można założyć własnego bukmachera?

Podobne artykuły

Aktualnie zastanawiasz się nad tym tematem? Jakie kroki są potrzebne do tego, by został założony własny bukmacher? Jaka jest skala niezbędnych formalności do załatwienia? Co powoduje, że lepiej wybrać model franczyzowy? Jak zabrać się za analizowanie dostępnych wariantów na rynku? O tym dowiesz się, jeśli zostaniesz z nami i dokładnie przeczytasz poniższy wpis.

Nowy podmiot bukmacherski – jakie są najważniejsze wymagania?

Chcesz założyć własnego bukmachera? Niestety, sprawa jest mocno zagmatwana. Przede wszystkim chodzi o to, że należy spełnić wiele formalności. Generalnie nie każda osoba jest w stanie się z nimi uporać. Warto rozpocząć od tego, że własna firma bukmacherska wymaga sporych nakładów finansowych. Minimalny kapitał zakładowy spółki to w tym momencie aż dwa miliony PLN. Taka właśnie kwota jest potrzebna do tego, by w razie czego zabezpieczyć interesy potencjalnych wierzycieli.

O czym jeszcze nie można zapominać? W tym momencie osoby zainteresowane tym zagadnieniem muszą wiedzieć, jaka jest dopuszczalna forma prawna spółki. Jest to zaś spółka prawna albo ewentualnie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Tylko te dwie opcje wchodzą w grę. Nie możesz np. zdecydować się na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej itp. Jakie inne wymogi muszą być spełnione, by można było w ogóle ubiegać się o własny punkt bukmacherski? Warto zwrócić uwagę, że nie tylko w zarządzie, ale tak samo w radzie nadzorczej nie mogą znajdować się osoby, które mają na swoim koncie jakieś przestępstwa (np. celno-skarbowe). Niestety, w innym razie wniosek o założenie nowego bukmachera na pewno nie przejdzie. W końcu te sprawy są bardzo dokładnie sprawdzane.

Dodatkowo spółka prawna powinna być zarejestrowana na terenie naszego kraju. Prawo dopuszcza jednak inną ewentualność. Mianowicie chodzi o to, że można zdecydować się na ustanowienie pełnomocnika z Polski (w sytuacji, kiedy pierwszy wariant nie jest możliwy do zrealizowania).

Dlaczego lepszym wyborem jest franczyza?

Przede wszystkim chodzi w tym momencie o sprawy finansowe. W końcu mało kto może sobie pozwolić na to, by zagwarantować, że minimalny kapitał zakładowy spółki będzie wynosił aż dwa miliony PLN. Nie da się ukryć, że ta kwota jest spora. To zapora dla wielu osób, które kiedyś myślały o własnej firmie bukmacherskiej z prawdziwego zdarzenia. A to ogólnie tak naprawdę dopiero początek wydatków. Jeśli ktoś nie ma wokół siebie odpowiednich ludzi (bo samemu nie da się w tym temacie sprawnie działać), sporego kapitału oraz cierpliwości do załatwiania rozmaitych formalności, to lepszym wyborem jest zdecydowanie się na model franczyzowy.

Czym cechuje się taka opcja? Zasada jest prosta. Wszystko polega tutaj na kooperowaniu z nowoczesnymi firmami bukmacherskimi, które obecnie już istnieją na rynku. W pewnym sensie możemy działać pod ich brandem. Tutaj nakłady finansowe są nieporównywalnie mniejsze. Nie trzeba też koniecznie zakładać spółki. Wystarczy własna jednoosobowa działalność gospodarcza. Nie da się ukryć, że liczba formalności niezbędnych do załatwienia jest zdecydowanie mniejsza. A wiele osób te konkretne argumenty bardzo mocno przekonują…

Czym kierować się wybierając bukmacherów?

Zdecydowałeś się na model franczyzowy? Ta opcja jest o wiele bardziej przystępna dla ludzi, którzy myślą o prowadzeniu lokalu z zakładami bukmacherskimi. Teraz trzeba wybrać stosowne firmy bukmacherskie. Dużo osób chętnie decyduje się na takie podmioty, które są najlepsze i zajmują czołowe miejsca w rozmaitych rankingach. Chodzi m.in. o STS albo Fortunę itd. Warto wiedzieć, że takie firmy bukmacherskie są doświadczone. Dodatkowo oferują atrakcyjne warunki dla franczyzobiorców.

Wybierając bukmachera należy kierować się tym, jakie firmy są najbardziej popularne. Wszak dzięki temu możesz liczyć potem na spory ruch. Duże znaczenie ma na pewno oferta. Im ona bardziej bogata, tym lepiej. Nie zapominaj o sprawdzeniu kursów. Warto nawiązywać współpracę jedynie z takimi podmiotami, które gwarantują dobre notowania. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że dzięki temu taki lokal bukmacherski powinien mieć sporo Klientów.

Czy na tym można sporo zarobić?

Gdybyś miał odpowiednie możliwości, by posiadać rzeczywiście całkowicie nowy punkt bukmacherski, to odpowiedź byłaby twierdząca. Nie tak dawno na rynku pojawił się Fuksiarz. To bukmacher działający online. Już ma jednak sporo zadowolonych użytkowników. Ta firma bukmacherska raczej nie narzeka zatem na zarabiane pieniądze… Warto jeszcze raz przypomnieć, że nie każdy może sobie jednak pozwolić na to, ponieważ wymagania są spore. Z kolei model franczyzowy to o wiele mniej atrakcyjne warunki (pod kątem kooperacji z bukami). Jeśli miałbyś absolutnie swój punkt, to otrzymywałbyś 100% od utargu. Od tego trzeba oczywiście odliczyć podatki, wynagrodzenie pracowników itp.

Jak to jest w modelu franczyzowym? Osoba, która się na to zdecyduje, może liczyć na kilka procent prowizji od utargu albo wypracowanego przez miesiąc zysku. A od tego również trzeba odliczyć m.in. pieniądze na podatki. Jeśli dany punkt nie będzie miał sporego utargu, to można zapomnieć o zadowalającym zarobku.

5 / 5. Ocen: 1

Zobacz więcej

spot_img

Polski poker