eFortuna Strefa Typera – pomaga zarobić duże pieniądze?

Podobne artykuły

Konkurencja na rynku bukmacherskim jest ogromna – co do tego nie ma żadnych wątpliwości i choć wydawałoby się, że po nowelizacji ustawy hazardowej z 2017 roku walka o klienta nieco się rozluźni i przystopuje, stało się wręcz przeciwnie. Najpopularniejsi i najbardziej rozpoznawalni bukmacherzy zaczęli walczyć jeszcze bardziej, z tym, że w nieco mniejszym gronie (nie każda firma zdołała przejść przez ową ustawę i zachować swoją legalność w naszym kraju). W związku z tym narodziło się sporo pomysłów na funkcjonalności, których nie ma nikt inny, a które mogłyby przyciągnąć odbiorców właśnie do bukmachera je posiadającego. Jednym z operatorów bukmacherskich tego typu jest eFortuna ze swoją Strefą Typera. Czym tak naprawdę jest i czy w ogóle ten bukmacher działa w naszym kraju legalnie?

eFortuna – kim jest ten bukmacher i czy jest legalny?

Fortuna to firma bukmacherska, która w Polsce działa już od 1996 roku, przy czym swoją działalność na naszym terytorium rozpoczynała od punktów stacjonarnych (nadal ją zresztą prowadzi), a w 2012 roku udało jej się pozyskać pozwolenie na prowadzenie działalności internetowej. Firma pozwolenie to utrzymała również po pamiętnej ustawie hazardowej z 2017 roku, obligującej każdą firmę zajmującą się zakładami wzajemnymi do posiadania oficjalnej licencji od Ministerstwa Finansów. W chwili obecnej Fortuna stanowi jedną z najchętniej wybieranych opcji właśnie jeżeli chodzi o zakłady bukmacherskie – w związku z tym, o czym wspomnieliśmy, jest też w pełni legalna.

Bonus 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Fortuna w tym momencie jest oficjalnym sponsorem 1 Ligi piłki nożnej (sama liga zawiera w swojej nazwie właśnie nazwę bukmachera). Jest też głównym sponsorem Legii Warszawa, a także takich drużyn, jak GKS Katowice, Miedź Legnica, Raków Częstochowa i Wigry Suwałki.

Czym jest Strefa Typera w eFortuna i jak zacząć z niej korzystać?

Strefa Typera w Fortunie jest sposobem tego bukmachera na zbudowanie społeczności obstawiających zgromadzonej właśnie wokół tego operatora. Przybrała formę swoistego forum dyskusyjnego, na łamach którego można prowadzić dyskusję nie tylko na temat bukmacherki, ale i na inne tematy. Jeżeli jednak chodzi o typowo bukmacherskie tematy, Strefa Typera umożliwia obstawiającym dzielenie się z innymi własnymi kuponami. Jest to świetna sprawa, ponieważ pozwala na:

  • śledzenie typów najbardziej doświadczonych obstawiających – Strefa Typera może być miejscem, z którego wyniesiemy cenną lekcję na przyszłość – jeżeli oczywiście będziemy śledzić schematy, w jakich obstawiają Ci najlepsi (filtrowanie wpisów zakładające pokazywanie wyłącznie tych z kuponami z pewnością potrafi w tym pomóc);
  • chwalenie się własnymi sukcesami – emocje towarzyszące wygranym zakładom są nie do zapomnienia – a dzięki Strefie Typera możemy się z nimi dzielić! Być może inny obstawiający będzie „bardziej początkujący” i skorzysta z lekcji, której będziemy mogli mu udzielić na podstawie naszych sukcesów?
  • analizowanie porażek, jakie nam się przytrafiły – jeżeli nasz kupon okazał się przegrany, również możemy wrzucić go do Strefy, prosząc o jego przeanalizowanie; społeczność zgromadzona wokół zakładów bukmacherskich jest niezwykle pomocna i zaangażowana właśnie w pomaganie innym – dlatego spodziewajmy się pozytywnego odzewu, wsparcia oraz po prostu porad, co zrobić, aby zacząć wygrywać;
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  • wchodzenie w rywalizację z innymi – wrzucając własny kupon jeszcze przed jego rozwiązaniem często spotkamy się z kimś, kto będzie twierdził, że wynik będzie wprost przeciwny do tego, który obstawiamy; w takich sytuacjach może dochodzić do swoistych (oczywiście niebezpośrednich, bo jedynie umownych) pojedynków – czyj typ okaże się bardziej trafiony? Z pewnością jeszcze bardziej podkręca to emocje – zwłaszcza, że komentować można również spotkania rozgrywające się na żywo.

W tym wszystkim zachowujemy pewną dozę prywatności – wszystko za sprawą pseudonimu, który wybieraliśmy już w czasie rejestracji. To właśnie nim (a nie, dajmy na to, naszym imieniem i nazwiskiem) podpisany jest każdy nasz wpis na forum. Co ważne, strefa typera cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony obstawiających. Można więc liczyć na fajną dyskusję w jej obrębie. Strefa może też być świetną poczekalnią dla meczy, które mają się rozegrać „za chwilę”, a za sprawą jej intuicyjnego filtrowania wiadomości jesteśmy w stanie szybko znaleźć temat, który będzie nas interesował – czy to taki zawierający kupony, czy też taki, który będzie związany z rozgrywanymi aktualnie spotkaniami (czat działa również na meczach obstawianych w systemie LIVE) czy z zapowiedziami najciekawszych spotkań sportowych.

Ważne jest, aby w czasie korzystania z forum dyskusyjnego w Strefie Typera przestrzegać panujących na jego łamach zasad. Oprócz tych oczywistych, zakazujących między innymi obrażania innych i publikowania treści niezgodnych z polskim prawem firma zabrania reklamowania jakichkolwiek usług, jak również „chwalenia się” własnym kontem bankowym (nawet w pełni świadomego) oraz proszenia innych o pieniądze. Zastrzega sobie również możliwość zablokowania wybranym użytkownikom dostępu do Strefy, w przypadku złamania przez nich regulaminu, oczywiście.

Strefa Typera na eFortuna a aplikacja mobilna

Strefa Typera nie jest dostępna wyłącznie na głównej stronie internetowej Fortuny, ale także na łamach jej aplikacji mobilnej, z której mogą korzystać właściciele telefonów i tabletów z systemami Android i iOS. W jej obrębie możemy nie tylko dzielić się każdym zakładem, jakiego dokonaliśmy, ale też komentować zakłady innych, przeglądać pełną zawartość forum i po prostu korzystać ze Strefy dokładnie w taki sposób, jak na większych urządzeniach. Mobilnie, a zatem w dowolnym miejscu na świecie. Tam też bez problemu odnajdziemy typerów, którzy są aktualnie popularni, między innymi: Marioli, Zbijak, Zyro81, Marko77 czy Bugasek. Strefa typera w Fortunie to miejsce, w którym wielu zawodowych typerów publikuje swoje kupony, podobnie z resztą jak na popularnym forum BetOnline.

bukmacher z bonusem bez depozytu
Darmowy bonus bez wpłaty własnej w zakładach bukmacherskich STS

Proces rejestracji u bukmachera Fortuna

Rejestracja w Fortunie jest bardzo prosta i przebiega w szybki sposób, wymagając od nas wypełnienia zaledwie jednego formularza na www.eFortuna.pl. W nim musimy podać informacje dotyczące naszej osoby – imię, nazwisko, datę urodzenia, PESEL, obywatelstwo oraz adres zamieszkania. Musimy też określić to, skąd będą pochodziły środki pieniężne wpłacane na konto wirtualne. W polu kod promocyjny wpisujemy „BETONLINE„, daje nam on dodatkowe bonusy po rejestracji.

Dodatkowo konieczne będzie określenie własnego PINU (liczby, która będzie naszym numerem identyfikacyjnym używanym również w punktach stacjonarnych), a także informacji, które posłużą nam do logowania – adresu e-mail, numeru telefonu, pseudonimy oraz hasła. Oczywiście proces rejestracyjny zakończy się potwierdzeniem adresu e-mail. Ważnym etapem rejestracji jest również wybranie opcji skorzystania z bonusu powitalnego – dzięki niej zyskamy możliwość skorzystania z bardzo atrakcyjnych promocji, o których nieco więcej powiemy w kolejnym akapicie naszego krótkiego poradnika.

Klasyczny proces rejestracji pozwala nam na stworzenie tak zwanego konta tymczasowego. To, jak sama nazwa wskazuje, nie jest aktywne wiecznie, a zaledwie 28 dni od założenia – wtedy też będziemy musieli w pełni je zweryfikować. Idąc jednak po kolei musimy wspomnieć, że konto tymczasowe, choć daje nam możliwość wpłacania gotówki i obstawiania spotkań sportowych, niesie ze sobą sporo ograniczeń. Te związane są z sumaryczną kwotą zakładów, ale też z możliwością wypłacenia środków na konto bankowe. W przypadku konta tymczasowego jest ona po prostu niemożliwa. 

jak obstawiać w ewinner
Nowa oferta bonusów bukmachera eWinner online

Sama weryfikacja konta, która pozwoli nam odblokować wszystkie funkcjonalności, wymaga od nas przesłania operatorowi fotokopii naszego dowodu osobistego. Może nią być skan, wersja elektroniczna albo jej zdjęcie (wyraźne) zrobione telefonem. Posłuży ona bukmacherowi do weryfikacji naszej tożsamości oraz sprawdzenia, czy mamy 18 lat, stanowiące absolutne minimum jeżeli chodzi o uczestnictwo w zakładach bukmacherskich. Takie wymagania ma każda firma legalnie działająca w Polsce, czy to STS, Betclic czy każdy inny.

Bonusy w Fortunie – z którego warto skorzystać tuż po rejestracji?

Naturalnie rzecz biorąc żeby najbardziej owocnie korzystać ze Strefy Bukmachera w Fortunie powinno się zacząć obstawiać – a najlepszym startem jest taki, przy którym dostajemy jak najwięcej darmowych pieniędzy na granie. Fortuna przygotowała dwie oferty dla nowych graczy – jedną z nich jest standardowy bonus powitalny, w ramach którego firma jest w stanie przyznać nam dokładnie tyle pieniędzy, ile wpłacimy w pierwszym przelewie, maksymalnie dwa tysiące złotych (ale tylko takim dokonanym w przeciągu 10 dni od daty rejestracji konta). Jedynym warunkiem w tym przypadku jest dokonanie czterokrotnego obrotu pierwotnie wpłaconej kwoty – jeżeli więc wpłacimy maksymalną kwotę tysiąca złotych, będziemy musieli wydać na zakłady dokładnie 4 tysiące złotych (chcąc nie chcąc muszą się okazać wygranymi). Do obrotu zaliczane są kupony z minimum trzema spotkaniami i minimalnym kursem (całkowitym) 1.90.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Fortuna daje również możliwość zakładu bez ryzyka – jeżeli pierwszy z naszych kuponów okaże się przegrany, firma zwróci nam jego wartość (ale maksymalnie 200 złotych z kodem „BETONLINE„). Warto wspomnieć również o Fortuna Klub Plus – programie lojalnościowym, który za każdy zakład nagradza nas punktami (1 punkt na każde wydane 2 złote). Owe punkty możemy wydać między innymi na darmową grę, przy czym już sama rejestracja w klubie zapewnia nam 2800 punktów, które od razu można spożytkować i zamienić na 20 złotych na grę. Wszystko to wymaga jednak dokonania pełnej rejestracji (sam jej proces opisaliśmy już powyżej) i nie działa dla kont tymczasowych.

eFortuna strefa typera – warto korzystać?

Strefa Typera w Fortunie jest bardzo ciekawym urozmaiceniem standardowej oferty bukmacherskiej i czymś, co pozwala zostać w jej obrębie nawet po dokonaniu zakładu i zakupie kuponu, a także po jego rozwiązaniu. Z pewnością nasila więź na linii obstawiający – bukmacher i jest świetnym zalążkiem do budowania swoistej społeczności wokół zakładów bukmacherskich. Co jednak najważniejsze, jest też bardzo cennym i przydatnym miejscem dla samych obstawiających, którzy mogą dzięki niemu pozyskać informacje od swoich bardziej doświadczonych kolegów, analizując wspólnie swoje własne przegrane, ale też dowiadując się, co stoi u podstaw rentownych zakładów innych. 

Popularny bukmacher Fortuna zaskakuje jednak nie tylko tą funkcjonalnością, ale też atrakcyjną ofertą, a o klienta walczy również poprzez rozbudowany program lojalnościowy, stale nagradzający użytkowników za ich aktywność w obstawianiu. Z pewnością warto się tym wszystkim zainteresować.

5 / 5. Ocen: 5

Zobacz więcej

spot_img

Polski poker