Błędy bukmacherów – które z nich możemy wykorzystać na swoją korzyść?

Podobne artykuły

Wbrew temu, co powszechnie się sądzi, serwisy polskich bukmacherów nie są tak zwanymi “samograjami” – o wiele rzeczy w ich obrębie muszą dbać zastępy pracowników. To oni ustalają kursy bukmacherskie, dbają o responsywność spotkań na żywo oraz na bieżąco rozwiązują problemy typujących. Zarządzanie pewnymi rzeczami przez ludzi stwarza pewne pole do pomyłek. To właśnie o nich porozmawiamy w dzisiejszym wpisie. Jakie błędy bukmacherzy popełniają najczęściej? Czy możemy i powinniśmy wykorzystywać je na własną korzyść? Jak robić to z głową? O tym wszystkim – w naszym dzisiejszym poradniku.

Czy powinniśmy czerpać korzyści z błędów popełnianych przez bukmacherów?

Wykorzystywanie czyichkolwiek błędów wydaje się być nie na miejscu i powinno być potępiane praktycznie na każdym polu. Z tym jednak, że rynek bukmacherski rządzi się swoimi własnymi prawami i w jego obrębie nie zawsze jest ono czymś złym. Czy jednak powinniśmy je praktykować?

Odpowiedź nie będzie jednoznaczna. Istnieją bowiem dwa rodzaje błędów bukmacherskich: te, których wykorzystanie nie grozi żadnymi konsekwencjami oraz te, za które konsekwencje potrafią być bardzo dotkliwe (tą największą jest ban na konto – bez możliwości odwołania i założenia nowego).

Jeżeli więc nie wiemy nic na temat rodzajów błędów (wszystkie nakreślamy w dalszej części poradnika), nie powinniśmy ryzykować. Co innego jeśli potrafimy je rozpoznać – wtedy możemy jak najbardziej na nich korzystać.

Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz

Złotą zasadą umiejętnego wykorzystywania błędów bukmacherskich jest sięganie po nie z głową i niebazowanie własnej strategii obstawiania wyłącznie na nich. W takiej sytuacji bowiem może to zostać podciągnięte pod nadużywanie – a to z pewnością nie spotka się z przychylnością ze strony bukmacherów.

Najczęstsze błędy popełniane przez bukmacherów

Abyśmy mieli świadomość co do tego, które błędy bukmacherów możemy wykorzystać na swoją korzyść, a których nie powinniśmy wykorzystywać w żaden sposób, musimy zapoznać się z wszystkimi tymi, z którymi możemy się spotkać w czasie obstawiania. Poniżej przedstawiamy te, które są zdecydowanie najczęstsze.

  • Zbyt wysokie kursy bukmacherskie. Bukmacherzy w Polsce bardzo często źle oszacowują szansy zespołów na odniesienie sukcesów w wybranych meczach (lub też inne zdarzenia w obrębie spotkań sportowych). Przypisują im zbyt wysokie kursy bukmacherskie, które doświadczeni typujący z pewnością dostrzegą. Jeśli spotykamy się z tym rodzajem błędu, możemy go wykorzystać na swoją korzyść bez obawy o to, że w przyszłości zostaną z tego wyciągnięte konsekwencje. Zakłady bukmacherskie na zdarzenia są rozliczane po kursie z momentu zawierania zakładu. Tak to działa i ma to chronić zarówno typującego przed spadkiem kursu, jak i bukmachera przed późniejszym jego wzrostem. Ten błąd możemy więc jak najbardziej wykorzystać.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE
  • Pomieszanie kursów bukmacherskich. Zdarza się tak, że bukmacherzy pomieszają kolejność kursów bukmacherskich. Jeżeli zatem mamy mecz Polska – San Marino, popełniajac błąd prezentują oni kursy 21.40 – 1.04 (a powinno być odwrotnie). Choć ten błąd możemy teoretycznie wykorzystać (nic za to nie grozi – nie spotkamy się z żadnymi konsekwencjami, które byłyby dla nas dotkliwe), nie ma sensu tego robić. Bukmacherzy w zdecydowanej większości korygują swój błąd, opatrując zawarte już zakłady kursem 1.00. Takie rozwiązywanie sprawy sprawia, że błąd ten tak naprawdę może zadziałać na naszą niekorzyść. Jeśli bowiem obracamy bonus, a ten wymaga od nas minimalnego kursu na kuponie, kupon z zakładem wykorzystującym ten błąd nie zaliczy się do obrotu.
  • Superbety. Jest to błąd bukmacherski, który większość typujących bardzo chce wykorzystać. Polega on na wykorzystaniu rynku bukmacherskiego po zakończeniu spotkania sportowego – bukmacherowi nie zawsze udaje się usunąć rynki bukmacherskie natychmiast po końcowym gwizdku. W tym bardzo krótkim okienku czasowym typujący często gorączkowo zawierają zakłady na coś, co już się rozwiązało – i często to przechodzi. Z tym jednak, że nie powinniśmy tego robić. To błąd, którego wykorzystanie grozi zdecydowanie najbardziej surowymi konsekwencjami. Może nawet doprowadzić do zablokowania naszego konta – permanentnego, bez możliwości odwołania i założenia nowego konta.
bukmacher z bonusem bez depozytu
Darmowy bonus bez ryzyka w zakładach bukmacherskich STS
  • Złe rozliczenie zakładu. W wyniku błędu systemu zdarza się tak, że nasz zakład zostanie wskazany jako zwycięski – mimo że był przegrany. Tego błędu nie powinniśmy wykorzystywać. Jeśli wypłacimy “wygraną”, a bukmacher skoryguje błąd, pozostaniemy z ujemnym saldem. Jeśli zagramy za tę kwotę i przegramy, sytuacja będzie jeszcze gorsza. Może nie dostaniemy za to bana, ale na pewno będzie to dla nas nieco kłopotliwe.

Bukmacherzy online często pozorują błędy, by przyciągnąć do siebie nowych typujących. Na jakiś czas ustawiają więc znacznie wyższy kurs na wybrany rynek bukmacherski (zwykle w obrębie popularnego w danym momencie spotkania) tylko po to, by za chwilę przywrócić go do poziomu normalności. To standardowe zagranie, na którym skorzystać mogą czujni bukmacherzy jak STS czy Betclic.

Nowy legalny bukmacher BetcrisBonus
Freebet na start200 PLN
Zakład bez ryzyka50 PLN
Freebet na esport25 PLN
Bonus urodzinowy20 PLN
Cashback co wtorekdo 100 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Betcris.pl
Aktualna oferta bonusów w Betcris Polska

Jak dowiedzieć się o błędzie bukmacherskim?

W dowiadywaniu się o błędach bukmacherskich nie ma drogi na skróty i jednej prostej metody. Musimy być cierpliwi, a przede wszystkim czujni. Przede wszystkim skoncentrujmy się na rozgrywkach, na których rzeczywiście się znamy. Błąd, który będziemy mogli wykorzystać to ten, który dostrzeżemy – jeżeli nie orientujemy się w tym, jakie powinny być kursy bukmacherskie na konkretne zdarzenie, nawet nie spostrzeżemy, że został popełniony w nich błąd. Musimy być czujni, a przede wszystkim często odświeżać ofertę kursową bukmachera, licząc przy tym na nieco szczęścia. Ewentualnie obserwować forum bukmacherskie BetOnline lub strefę typera eFortuna.

Błędy bukmacherskie możemy często spotkać w momencie, w którym legalni bukmacherzy online aktualizują swoją ofertę o nowe pozycje. W MMA będzie to zatem tuż po zapowiedzeniu walk, a w piłkarskich ligach europejskich – prawie zawsze po zakończeniu jednej z kolejek (oferta zwykle obejmuje dwie kolejki do przodu). Nie ma zwykle określonych godzin aktualizacji.WIedząc jednak, kiedy dane spotkania są wprowadzane do oferty, możemy zachować czujność w momencie, w którym jest ona potrzebna.

5 / 5. Ocen: 11

Zobacz więcej

spot_img

Polski poker